Hakkımda

Doç. Dr. Orhan Koca

doc dr orhan kocaAnkara’da 1979 yılında doğdum. Düziçi Anadolu Öğretmen Lisesini 1997 yılında bitirerek aynı yıl Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine girdim. Tıp Fakültesinden 2003 yılında mezun oldum.

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği’nde ihtisas eğitimimi tamamlayarak 2008 yılında üroloji uzmanı oldum. Türk Üroloji Yeterlilik Kurulunun 2009 yılında yaptığı sınav sonucunda TÜYK sertifikası aldım. T.C. Sağlık Bakanlığının 2012 yılında açtığı başasistanlık sınavında başarılı olarak Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi eğitici kadrosuna atandım. Doçentlik ünvanını 2014 yılında kazandıktan sonra bir süre Almanya Düsseldorf Üniversitesi’nde üroonkoloji alanında çalıştım, 2017’de Avrupa board sınavını geçerek FEBU (Fellow of the European Board of Urology) ünvanını kazandım.

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniğinde 2013 yılından 2018 yılına kadar mesleki ve bilimsel faaliyetlerine devam ettim. Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalında 2018 yılında çalışmaya başladım ve halen akademik ve mesleki kariyerime orada devam etmekteyim.

“Testis Kanseri Güncelleme” isimli bir bilimsel kitap editörlüğüm, katkıda bulunduğum 20’dan fazla kitap bölümü yazarlığım, 200’den fazla ulusal ve uluslararası alanda yayımlanmış/sunulmuş akademik çalışma ve almış olduğum 200’ün üzerinde uluslararası atıf bulunmaktadır. Birçok ulusal ve uluslararası sempozyum, forum, kongre ve tıbbi toplantının düzenleme ve bilimsel kurullarında, ayrıca 20 tıbbi derginin hakem veya editörler kurullarında yer aldım. Halen Türk Üroloji Derneği’nin üroonkoloji alt branşında bilimsel faaliyetlerime devam etmekte olup, üst üriner sistem, adrenal ve testis kanserleri komisyonunun başkanlığını yapmaktayım.

İyi düzeyde İngilizce biliyorum.

Evli ve iki çocuk babasıyım.

Bizimle iletişim kurup daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Doç. Dr. Sayın Orhan Koca Beyefendi, çaresiz kaldığımız bir anda, oğlumun karşısına çıkması Allah’ın bir lütfu diyorum buna, tanıştığımız an oğlumla yakından ilgilenmesi, 8 saat süren zorlu ameliyat diliminde tüm ekip olarak yapılması gereken her şeyi en ince ayrıntısına kadar yapıp, oğlum için en iyisini yapmaları, ameliyat sonrası göstermiş oldukları titizlik ilgi alaka ile taburcu etmeleri, yapılan işlemleri tüm ayrıntılarıyla anlatan, hastasına saygı gösteren, samimi içten her an güler yüzle karşılayan, doktorumuz Orhan Bey’e minnettarım . Oğlum Ömer AYTUĞ adına çok teşekkür ederim.

AYTUĞ Ailesi

Tedavi seçenekleri ve detaylar hakkında